Antykoncepcja już od dawna przestała być swoistym tematem tabu. Nie da się ukryć, że obecnie o metodach zabezpieczania się przed niechcianą ciążą mówi się otwarcie i bez ogródek. Niemniej jednak ostatnio pojawił się temat ekologicznej antykoncepcji. Wobec tego jak być eko w łóżku?
Ekologia a antykoncepcja
Temat antykoncepcji przez wiele lat nie był w ogóle poruszany. Dlaczego? Niestety wyglądało na to, że społeczeństwo nie było jeszcze gotowe na metody zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Niemniej jednak obecnie, to właśnie antykoncepcja i dyskusje wokół niej figurują zgodnie na pierwszych stronach gazet. Co jest tego powodem? Przede wszystkim wzrost społecznej świadomości społecznej, a także wyjątkowa potrzeba co do tego, by otwarcie mówić o tym, że nie jesteśmy gotowi na dziecko. Jednak obecnie to już nie sam temat antykoncepcji wzbudza ogromne zainteresowanie, a sam jej związek z ekologią. Nie da się ukryć, że jeszcze kilka lat temu o ekologiczności antykoncepcji nie myślał zupełnie nikt. Ludzie doceniali sobie ją przede wszystkim ze względu na to, że pozwalała ona cieszyć się zbliżeniem, a co więcej nie niosła za sobą ryzyka niechcianej ciąży. Wobec tego skoro temat antykoncepcji w naszym społeczeństwie został już całkowicie znormalizowany, warto rozważaniom poddać fakt, czy możliwa jest jej ekologiczność. Okazuje się, że jak najbardziej można być eko w łóżku! Zarówno antykoncepcja dla mężczyzn jak i klasyczna antykoncepcja hormonalna mogą być zgodne z naszym o organizmem, a także i… wymogami ochrony środowiska. O pierwszej z nich warto przeczytać także na: https://sekspedia.pl/antykoncepcja-dla-mezczyzn. Choć z całą pewnością dla wielu z nas jest to dość ciekawe lub z drugiej strony nawet kontrowersyjne połączenie, to wydaje się, że podczas chronienia się przed niechcianą ciążą, można również dbać o środowisko.
Czy prezerwatywy mogą być eko?
Nie da się ukryć, że obecnie to właśnie prezerwatywy są jedną z najpopularniejszych forma antykoncepcji, choć przez wiele lat pod wątpliwość poddawano jej skuteczność. Okazuje się, że prezerwatywy wykazywały się dość niskim poziomem zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, ale tę zagadkę także już rozwiązano. Głównym powodem było przede wszystkim ich nieumiejętne wykorzystywanie. W praktyce można powiedzieć, że panowie nie do końca byli świadomi jak prezerwatywę należy założyć, a także jak ją odpowiednio przechowywać. Na szczęście jednak antykoncepcja dla mężczyzn nie jest już tak wstydliwym i krępującym tematem, a świadomość społeczna odnośnie ich używania gwałtownie wzrosła. Wobec tego pojawiły się na rynku prezerwatywy w wersji całkowicie ekologicznej. Czy to możliwe? Prezerwatywy były bowiem praktycznie od zawsze wykonywane z lateksu, a co za tym idzie były szkodliwe dla środowiska. Jednak podejście producentów znacznie się zmieniło. Wprowadzone na rynek przez wiele firm ekologiczne prezerwatywy, wykonane są z materiałów w 100 procentach biodegradowalnych. Oznacza to, że nie szkodą środowisku. Wobec tego jest to sposób na ekologiczność w łóżku, a także nie szkodzić środowisku.
Antykoncepcja hormonalna również może być ekologiczna
Okazuje się, że antykoncepcja hormonalna, również może być w pełni ekologiczna. To właśnie ona jest tak szeroko doceniana przez panie, gdyż gwarantuje niemalże 100 procentową efektywność i skutecznie chroni przed niechcianą ciążą. Jednak nie jest tu mowa o ekologicznych tabletkach antykoncepcyjnych. Jeśli panie nie chcą szkodzić środowisku, a jednocześnie chcą się zabezpieczyć i czerpać przyjemność ze stosunku, wówczas powinny zdecydować się na plastry lub spirale domaciczne. Okazuje się, że obie te metody antykoncepcji są- podobnie zresztą jak prezerwatywy wykonane z materiałów, które nie szkodzą środowisku. Wobec tego nie tylko skutecznie chronią panie, ale także i nasz klimat. Można się zatem zastanawiać, czy na rynku antykoncepcji hormonalnej i antykoncepcji dla mężczyzn właśnie rozpoczęła się prawdziwa ekologiczna rewolucja? Otóż z momentem wejścia na rynek „eko zabezpieczenia” panie i panowie dość szybko stali się jego zagorzałymi zwolennikami.
Powiązane:
- Jak duży ślad węglowy ma podróż samolotem?
- Ekologiczne środki antykoncepcyjne – jak zabezpieczać się i być eko?
- Talerze papierowe — niezastąpione rozwiązanie dla biznesowych wydarzeń
- Ochrona katodowa – Bezpieczna ochrona
- Ekologia czyli jaka jest różnica między ekologią i ochroną środowiska
- Jakie drzwi będą neutralne dla środowiska? Rewolucja w kupnie skrzydeł drzwiowych!