Jaki lunchbox dla dziecka wybrać? Jakie pudełko śniadaniowe będzie najlepsze?

Wiktoria Pilch
Lunchbox dla dziecka

Dawniej najpopularniejszymi formami pakowania drugiego śniadania były papier śniadaniowy i woreczki foliowe. Obecnie wiele dzieci ma w plecaku lunchbox. Co więcej, nie jest to zwykłe pudełko, ale zazwyczaj kolorowy pojemnik, w którym zmieści się nie tylko kanapka, ale i deser czy owoc. Jak wybrać najlepsze pudełko śniadaniowe? Podpowiadamy!

Pojemnik na drugie śniadanie to niezbędnik każdego ucznia. Choć na rynku można znaleźć wiele kolorowych lunchboxów, to nie wygląd jest najważniejszy, ale materiał, z którego pudełko zostało wykonane. Liczy się także kształt, ilość i rozkład poszczególnych przegródek. Niektóre modele wyposażone są w zestaw sztućców. Jaki lunchbox najlepiej sprawdzi się w przypadku twojej pociechy? Wszystko zależy od tego, jak długo dziecko przebywa poza domem i ile zjada na drugie śniadanie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lunchbox dla dziecka?

Pudełko, w które zapakujesz dla dziecka posiłek do szkoły, powinno być przede wszystkim wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Zwróć uwagę, czy nie zawiera bisfenolu A (BPA) i nadaje się do kontaktu z żywnością. Najbezpieczniej wybierać lunchboxy dla dzieci z oznaczeniami 5/PP, 4/LDPE, 2/HDPE. Najczęściej są one wykonane z plastiku lub silikonu. Takie pojemniki są lekkie i doskonale nadają się jako pudełka dla dziecka.

Na rynku można znaleźć także pojemniki szklane i metalowe, jednak nie sprawdzą się one w przypadku najmłodszych. Istotna jest też szczelność pojemnika – zawartość nie powinna wydostawać się poza lunchbox, dlatego zwróć uwagę na rodzaj zamykania. Zazwyczaj są to klipsy. Sprawdź także, czy pudełko otwiera się na tyle łatwo, że dziecko poradzi sobie z jego obsługą. 

Idealny lunchbox dla dziecka

Wiesz już, że istotny jest rodzaj materiału, z którego wykonane jest pudełko śniadaniowe, jego ciężar i rodzaj zamykania. To jednak nie wszystko. Dobrze jest, jeśli lunchbox jest przystosowany do mycia w zmywarce, co ułatwi utrzymanie go w czystości. Niektóre pudełka śniadaniowe mogą być używane w mikrofalówce, co z kolei umożliwia podgrzewanie potraw. Nie jest to cecha niezbędna w przypadku pojemników dla dzieci, jednak bardzo przydatna. Warto sprawdzić też, czy lunchbox można przechowywać w zamrażalniku i lodówce. Umożliwi ci to przygotowanie śniadania dzień wcześniej.

Zobacz też:  Masz cerę wrażliwą? Zmień swoje kosmetyki na naturalne, które są przyjazne skórze i środowisku!

Kolejną kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jest ilość komór w pudełku. Nawet jeśli wydaje ci się, że twoja pociecha je niewiele, warto wybrać pudełko śniadaniowe, do którego zmieści się kanapka, owoc i słodka przekąska. Lunchboxy jednokomorowe mogą być niewystarczające, poza tym umieszczone tam produkty będą się przemieszczać i mieszać. Tego rodzaju modele mogą zawierać dodatkowo komplet sztućców, a nawet bidon na wodę. Wybierz lunchbox, który bez problemu schowasz w dziecięcym plecaku i który pomieści posiłek wystarczający na cały dzień zajęć.

Jakie lunchboxy najczęściej wybierają dzieci?

Ty spoglądasz na pojemnik śniadaniowy od strony praktycznej. Dbasz, aby był szczelny, pojemny, bezpieczny dla twojej pociechy. Pamiętaj jednak, że dla dziecka atrakcyjne jest to, co kolorowe i bajkowe. Warto zatem zwrócić uwagę na estetykę wykonania, wygląd i kolor. Być może twoja pociecha ma ulubionego bohatera bajkowego, którego chciałaby widzieć na swoim pudełku śniadaniowym? Na rynku znajdziesz mnóstwo tego rodzaju lunchboxów, dlatego bez problemu wybierzesz pojemnik dla swojego dziecka, który będzie mu się podobać.

Lunchbox dla dziecka to już niezbędny element wyposażenia każdego ucznia. Niezależnie od tego, ile czasu spędza w szkole, czy jak duży ma apetyt, powinno zabrać ze sobą drugie śniadanie. Aby mieć pewność, że jedzenie dotrwa do przerwy w nienaruszonej formie i będzie świeże, musisz je odpowiednio zapakować. Wybierz pojemnik, który spełni swoją funkcję, a dodatkowo będzie zachwycał swoim wyglądem. Dzięki niemu twoja pociecha polubi szkolne posiłki!

Powiązane:

Zobacz też:  Czy elektrownie atomowe są bezpieczną i ekologiczną alternatywą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts