Wiktoria Pilch
132 postów
Studiowała ochronę środowiska na jednym z warszawskich uczelni. Zawodowo zajmuję się ochroną środowiska, aktywnie działa w różnych akcjach ekologicznych. Jest zwolenniczką ekologicznego trybu życia oraz inspiruje innych jak być eko. Po pracy uwielbia spędzać czas na łonie natury.
23 sierpnia, 2023
Jak pogodzić dbanie o siebie z troską o środowisko?
Dbanie o swoje zdrowie i jednoczesne dbanie o środowisko to nie jest łatwe zadanie. Ale czy wiesz, że catering dietetyczny może być kluczem do połączenia tych dwóch obszarów w harmonijną całość? Zanurz się w świecie zdrowego jedzenia, które jest zarówno smaczne, jak i przyjazne dla środowiska.
2 sierpnia, 2023
Ekologiczne warzywa – pełnia korzyści dla zdrowia
Ekologiczne warzywa zdobywają coraz większą popularność wśród konsumentów. Czym różnią się od tych konwencjonalnych i dlaczego warto włączyć je do swojej diety? Zanurz się w świat pełen smaku i zdrowia z nami!
18 maja, 2023
Zasady segregacji odpadów – co i gdzie wyrzucać?
Segregacja odpadów jest kluczem do osiągnięcia prawidłowego poziomu recyklingu. Recykling pozwala na ponowne wykorzystanie surowców wtórnych i zmniejsza…
26 lutego, 2023
Działania proekologiczne w firmie, czyli jak wprowadzić przedsiębiorstwo na ścieżkę ekologiczną?
Działania proekologiczne w firmie mają ograniczyć szkodliwy wpływ przedsiębiorstwa na środowisko naturalne. Często nie wymagają wielkich inwestycji i…
19 lutego, 2023
Jak sprawdzić, czy wszystkie panele fotowoltaiczne działają?
Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do wytwarzania energii elektrycznej w domach i firmach. Jednakże, wraz z…
31 stycznia, 2023
Jak powinien wyglądać ekologiczny dom?
Nikogo nie trzeba w dzisiejszych czasach przekonywać do tego, jak ważne są ekologiczne rozwiązania. Dotyczą one nie tylko…
15 stycznia, 2023
Cena fotowoltaiki z pompą ciepła w 2023 roku
Fotowoltaika z pompą ciepła to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na samodzielne wytwarzanie energii…
12 stycznia, 2023
Energooszczędna przyszłość
Obecnie wszyscy działamy na rzecz energooszczędnej przyszłości. Wszystko bowiem wskazuje na to, że nie uda nam się utrzymać…
22 grudnia, 2022
Ochrona katodowa – Bezpieczna ochrona
Ochrona katodowa to jedna z najbardziej skutecznych i najczęściej stosowanych form ochrony przed korozją. Polega ona na wykorzystaniu…
13 grudnia, 2022
Zakwasy dla dzieci – najpopularniejsze rodzaje
Podawanie dzieciom kiszonek to świetny sposób na przemycenie do ich diety cennych składników odżywczych i witamin. Coraz częściej rodzice i opiekunowie sięgają również po kiszonki w płynie, czyli zakwasy. Szczególną popularnością cieszą się produkty z buraka oraz z kapusty. Napoje te obfitują w probiotyki, które powinny być obecne w diecie dziecka szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy ryzyko chorób jest największe, a dostęp do świeżych warzyw i owoców jest znacznie ograniczony. Jakie jeszcze są zalety podawania dziecku naturalnych zakwasów?
7 grudnia, 2022
Skuteczny sposób na walkę ze stresem
W pierwszej kolejności walka ze stresem i zmęczeniem koncentruje się zazwyczaj na próbach odzyskania równowagi. Przede wszystkim staraj się unikać czynników stresogennych, jeżeli jest taka możliwość. Bardzo często stres nie wynika z realnie występującego zagrożenia, a jedynie z Twojej percepcji danej sytuacji, a tę zawsze można zmienić. Spróbuj spojrzeć na rozmaite sytuacje z innej strony, zmienić podejście.
12 października, 2022
Naturalne sposoby na oczyszczanie twarzy. Jak pozbyć się wągrów w domowych warunkach?
Zmiany skórne, w tym także różnego typu zaskórniki pojawiają się na różnych etapach życia. Czy wiesz, jak z…
6 października, 2022
Kosmetyki naturalne do włosów. Czy warto?
O kosmetykach naturalnych mówi się często i dużo, jednak nadal niewiele osób wie, czym się wyróżniają i czy…
27 września, 2022
Dieta sportowca. Czym różnią się przedtreningówki od izotoników?
Każdy sportowiec musi dbać nie tylko o jakość i systematyczność treningów, ale również o odpowiednią dietę. Jadłospis osoby aktywnej powinien uwzględniać odpowiednią podaż kalorii oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ważnym elementem diety jest także odpowiednie nawodnienie. Sportowcy piją najczęściej przedtreningówki i izotoniki. Czym różnią się te napoje i kiedy należy je spożywać?
14 września, 2022
Ubezpieczenie fotowoltaiki – 10 najważniejszych kwestii
Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą oszczędzić na energii elektrycznej. Koszty jej zakupu są bowiem…
13 września, 2022
Jak zagwarantować skuteczne i prawidłowo wykonane badania nieniszczące?
Usługa badań nieniszczących opiera się w dużej mierze na zaufaniu Klienta do osoby lub firmy, która ją realizuje. Najczęściej badania…
4 września, 2022
Naturalne kosmetyki – dlaczego warto je stosować?
Nie wiesz, czy warto kupić naturalne kosmetyki? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy najważniejsze zalety ekologicznych…
5 sierpnia, 2022
Masz cerę wrażliwą? Zmień swoje kosmetyki na naturalne, które są przyjazne skórze i środowisku!
Masz skórę wrażliwą i jej pielęgnacja sprawia ci duże problemy? Wystarczy, że zamienisz swoje kosmetyki na naturalne. Sprawdź,…
3 sierpnia, 2022
Jakie drzwi będą neutralne dla środowiska? Rewolucja w kupnie skrzydeł drzwiowych!
Ekologia ma ogromne znaczenie w życiu. Coraz więcej ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Okazuje się, że w urządzeniu wnętrz także gra dużą rolę, co nie zawsze było oczywiste. Jak świadomie wybrać ekologiczne drzwi?
25 lipca, 2022
Dezodorant, czy antyperspirant? Co wybrać i dlaczego?
W lecie pot może być naprawdę uciążliwy, ponieważ wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, a także żółtymi plamami pod…
6 lipca, 2022
Konopie siewne – wpływ na środowisko
Uprawa konopi siewnej ma się w Polsce coraz lepiej. Chcesz rozpocząć taką działalność? Sprawdź, jak wpłynie ona na…
5 lipca, 2022
Jaki lunchbox dla dziecka wybrać? Jakie pudełko śniadaniowe będzie najlepsze?
Dawniej najpopularniejszymi formami pakowania drugiego śniadania były papier śniadaniowy i woreczki foliowe. Obecnie wiele dzieci ma w plecaku…
23 maja, 2022
Najważniejsze założenia i sposoby na kształtowanie środowiska
Kształtowanie środowiska naturalnego przez człowieka pozwala na maksymalne wykorzystanie zasobów przyrody. Przemyślane zabiegi sprawiają, że wykorzystanie gospodarcze tych…
23 maja, 2022
Czym jest opór środowiska i jak wpływa na życie na Ziemi?
Regulacja populacji poszczególnych gatunków roślin i zwierząt jest konieczna do utrzymania różnorodności biologicznej. Opór środowiska to pojęcie stosowane…
23 maja, 2022
Organizacje zajmujące się ochroną środowiska – czego chcą, jak działają i czy warto je wspierać?
Organizacje zajmujące się ochroną środowiska to grupy osób, którym mocno leżą na sercu kwestie ekologii. W bardzo zróżnicowany…
23 maja, 2022
Zanieczyszczenie środowiska przez człowieka – w jaki sposób wpływamy na naszą planetę?
Zanieczyszczenie środowiska przez człowieka jest nierozerwalnie związane ze wzrostem liczby ludzi na świecie. Rozwój cywilizacyjny sprawił, że potrzebujemy…
23 maja, 2022
Skażenie środowiska – jak powstaje i czy można mu zapobiegać?
Skażenie środowiska to jest jednym z niekorzystnych objawów rozwoju cywilizacyjnego na świecie. Polega na przedostawaniu się do ekosystemów…
23 maja, 2022
Degradacja środowiska naturalnego przez człowieka
Degradacja środowiska jest szeregiem procesów, które mają niekorzystny wpływ na naturalne systemy. W wyniku zjawisk przyrodniczych, a przede…
23 maja, 2022
Zanieczyszczenie środowiska – najważniejsze przyczyny
Zanieczyszczenie środowiska to proces polegający na wprowadzaniu do otoczenia substancji szkodliwych. Ich stężenie jest na tyle wysokie, że…
23 maja, 2022
Ochrona środowiska – najważniejsze problemy i cele
Ochrona środowiska jest pojęciem określającym wszystkie działania, jakie są podejmowane na rzecz zatrzymania szkód wyrządzanych przyrodzie. Mają one…
23 maja, 2022
Sposoby ochrony środowiska – jak zapobiegać degradacji środowiska naturalnego?
Obowiązkiem ludzi jest dbanie o wspólny dom, a zatem o środowisko naturalne. Istnieją różne sposoby ochrony środowiska, które…
23 maja, 2022
Emisja CO2 do atmosfery – skąd się bierze nadmiar dwutlenku węgla i dlaczego jest to niebezpieczne?
Nadmierna emisja CO2 do atmosfery uznawana jest za największe zagrożenie dla naszej planety. Każdego roku przedostaje się do…
23 maja, 2022
Jaka jest emisja CO2 z gazu ziemnego? Czy gaz jest paliwem ekologicznym?
Emisja CO2 z gazu ziemnego jest znacznie niższa niż ta przy spalaniu węgla kamiennego. Ten surowiec jest zatem…
23 maja, 2022
Dlaczego rośnie cena emisji CO2 i jaki to ma wpływ na rynek energetyczny?
Zakup uprawnień do emisji dwutlenku węgla to koszt, jaki muszą ponosić głównie wytwórcy energii elektrycznej. Cena emisji CO2…
23 maja, 2022
Ślad węglowy samochodu elektrycznego – jak bardzo eko są te auta?
Na ślad węglowy samochodu elektrycznego składa się emisja przy jego produkcji i w czasie użytkowania. Brak emisji szkodliwych…
23 maja, 2022
Jak osiągnąć zerowy ślad węglowy dla człowieka, przedsiębiorstwa i regionu
Zerowy ślad węglowy jest pojęciem coraz powszechniej stosowanym w kontekście ochrony środowiska. Oznacza dążenie do całkowitego ograniczenia emisji…
23 maja, 2022
Ile wynosi ślad węglowy człowieka i jak go obliczyć?
Ślad węglowy człowieka oznacza ilość gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery przez pojedynczą osobę. Obliczany jest na podstawie każdego…
23 maja, 2022
Co zostawia największy ślad węglowy i jaki to ma wpływ na środowisko naturalne?
Obliczanie śladu węglowego pokazuje, w jakim stopniu zanieczyszczamy środowisko. Unikanie najbardziej uciążliwych działań dla ekosystemu ogranicza zanieczyszczenie naszej…
23 maja, 2022
Jaki cel mają projekty CSR? Najciekawsze przykłady z rodzimego podwórka
Projekty CSR to idea stosunkowo nowa, jednak już ciesząca się zainteresowaniem przedsiębiorców. Idea społecznej odpowiedzialności biznesu ma pokazywać,…
23 maja, 2022
Co to jest ulga CSR i jakie dziedziny działalności obejmuje?
Ulga CSR, nazywana też ulgą sponsoringową, to wymierna korzyść dla przedsiębiorców. Mogą skorzystać z niej wszystkie firmy realizujące…
23 maja, 2022
Strategia CSR – kompas dla firmy i jej interesariuszy
Dobra strategia CSR opisuje wszystkie kierunki działań firmy na wielu płaszczyznach. Wskazuje też na cele, jakie w najbliższej…
23 maja, 2022
Jak prowadzić działania CSR w firmie? Poznaj kilka przykładów
Działania CSR to szereg aktywności niezarobkowych, podejmowanych przez przedsiębiorstwa. Mogą być skierowane w stronę lokalnej społeczności, środowiska naturalnego,…
23 maja, 2022
Jak przygotować raporty CSR i co powinno się w nich znaleźć?
Raporty CSR to publikacje mające przekazać najważniejsze idee, jakimi kieruje się przedsiębiorstwo. Są typem dokumentów skierowanych przede wszystkim…
23 maja, 2022
Raportowanie niefinansowe przedsiębiorstwa – co to jest i jakie dziedziny obejmuje?
Raportowanie niefinansowe to stosunkowo nowa forma komunikacji firmy z otoczeniem. W takich raportach przekazuje się informacje o aktywności…
27 kwietnia, 2022
Rower – ekologiczny środek transportu? Jak jazda rowerem przyczynia się do dbania o środowisko?
Rower – ekologiczny środek transportu? Owszem! Istnieje wiele powodów, dla których jazda na rowerze jest naprawdę ekologiczna! Sprawdź, jak możesz zadbać w ten sposób o planetę.
17 marca, 2022
4 oznaki, że potrzebujesz oczyszczacza powietrza
Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, jak ważna jest odpowiednia…
2 marca, 2022
Źródła energii odnawialnej – czym są i jak kształtują przyszłość energetyki?
Ostatnie 20 lat w światowej energetyce zdominowała debata o roli, jaką odgrywają źródła energii odnawialnej. Dowiedz się, co zaliczamy do OZE (Odnawialne Źródła Energii) i jak wpłyną na przyszłość domowej energetyki.
25 lutego, 2022
Ślad węglowy samolotu, czyli emisja CO2 w czasie podróżowania. Czy ekologiczne loty są możliwe?
Ślad węglowy samolotu to parametr określający stężenie wyemitowanych w podróży gazów cieplarnianych. Na globalne ocieplenie najbardziej wpływa zużyte…
25 lutego, 2022
Ślad węglowy jedzenia i jego wpływ na globalne ocieplenie. Coś dla producentów żywności i nie tylko!
Ślad węglowy jedzenia oblicza się w celu określenia ilości gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery w czasie produkcji żywności.…
25 lutego, 2022
Jak obliczyć ślad węglowy mięsa i jaki wpływ na środowisko ma producent mięsa?
Ślad węglowy mięsa warto poznać, ponieważ jego wyliczenie pokazuje wpływ produkcji żywności na środowisko naturalne. Wynik pokazuje, jak…
25 lutego, 2022
Zanieczyszczanie wód – co najbardziej szkodzi czystej wodzie i dlaczego ochrona wód jest ważna?
Zanieczyszczanie wód to proces zmiany składu chemicznego cieków naturalnych i sztucznych zbiorników. Ogromne znaczenie wody dla środowiska naturalnego…
25 lutego, 2022
Nieodnawialne źródła energii – jakie surowce do nich należą i dlaczego w miksie energetycznym ważne jest OZE?
Nieodnawialne źródła energii to wszystkie sposoby pozyskiwania ciepła o prądu, do których wykorzystuje się surowce kopalne. Są uznawane…
25 lutego, 2022
Jak obliczyć ślad węglowy produktu i do czego się to przyda? Poznaj emisję CO2 produktów handlowych!
Zastanawiasz się, jak obliczyć ślad węglowy produktu wytwarzanego w twojej firmie? Wymaga to sumiennego podejścia do całego procesu…
25 lutego, 2022
Wybuch elektrowni atomowej – przyczyny i skutki historycznych awarii. Fukushima i Czarnobyl
Wybuch elektrowni atomowej to jedno z pierwszych skojarzeń na myśl o reaktorach jądrowych. Szczególnie w naszym kraju wspomnienia…
23 lutego, 2022
Czym są i skąd się biorą odpady radioaktywne?
Odpady radioaktywne to szereg substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego i dla zdrowia człowieka. Powstają w wyniku pozyskiwania i…
22 lutego, 2022
Jakie przesłanki trzeba spełnić by móc ogłosić upadłość konsumencką?
Po 2020 roku, w którym Ustawodawca złagodził przepisy o upadłości konsumenckiej, coraz więcej osób z problemami finansowymi zaczęło…
20 grudnia, 2021
Ślad węglowy samochodów elektrycznych – czy emisja CO2 jest tutaj problemem?
Ślad węglowy samochodów elektrycznych to zjawisko, o którym warto powiedzieć więcej. Co prawda tego typu auta nie są…
20 grudnia, 2021
Jakie są nowe normy emisji spalin Euro?
Normy spalin emisji dla pojazdów z silnikami benzynowymi i Diesla są ustalane przez Unię Europejską w postaci powszechnie…
16 grudnia, 2021
Ekologiczne rozwiązania w miastach – ważny element walki ze zmianami klimatu
Ekologiczne rozwiązania w miastach są próbą walki z zanieczyszczeniami emitowanymi w największych siedliskach ludzi. W jaki sposób wpływają…
16 grudnia, 2021
Jak wdrożyć ekologiczne rozwiązania w logistyce? Sprawdź, czy warto tworzyć przyjazny środowisku łańcuch dostaw!
Ekologiczne rozwiązania w logistyce mają ograniczyć negatywny wpływ przedsiębiorstw na środowisko. Zielona logistyka to wyzwanie dla branży, która…
16 grudnia, 2021
Ekologiczne rozwiązania w domu – dbaj codziennie o środowisko naturalne!
Ekologiczne rozwiązania w domu to drobne czynności, którymi każdego dnia będziesz chronił środowisko naturalne. Nie wymagają wielkich inwestycji…
16 grudnia, 2021
5 sposobów na ekologiczne biuro. Sprawdź, co zyskasz!
Ekologiczne biuro to miejsce, w którym czynności będą wykonywane w trosce o przyrodę. Czasem kilka drobnych zmian może…
16 grudnia, 2021
Działania proekologiczne w gastronomii. Prowadź biznes z troską o środowisko naturalne!
Działania proekologiczne w gastronomii mogą ograniczyć zużycie zasobów i sprawić, że środowisko wymiernie zyska. Jak powinna wyglądać ekologia…
16 grudnia, 2021
Jak prowadzić działania proekologiczne w hotelu? Sprawdź, jakie korzyści z nich płyną!
Działania proekologiczne w hotelu mogą przynieść większe globalne korzyści niż takie same działania prowadzone w domu. Zyskuje nie…
16 grudnia, 2021
Farma fotowoltaiczna – kompendium wiedzy o polach solarnych
Farma fotowoltaiczna to jeden z najciekawszych pomysłów biznesowych, zwłaszcza w świetle planowanego odejścia od energii węglowej. Dlaczego warto czerpać czystą energię właśnie w ten sposób? Sprawdź, jak możesz zarobić, montując panele słoneczne na polu.
15 grudnia, 2021
Efektywność energetyczna dla ochrony środowiska i regulacji energetyki
Efektywność energetyczna to innymi słowy efektywne zużycie energii. W świetle ograniczonych zasobów energetycznych i uzależnienia od importu paliw…
15 grudnia, 2021
Dekarbonizacja energetyki i budownictwa ze wsparciem odnawialnych źródeł energii. Jak wyłączyć dwutlenek węgla?
Dekarbonizacja, czyli stopniowe ograniczanie emisji CO2, jest globalnym wyzwaniem. W jaki sposób odejść od węgla? Przekonaj się, jak…
15 grudnia, 2021
Dlaczego warto wdrażać ekologiczne rozwiązania w transporcie drogowym?
Ekologiczne rozwiązania w transporcie stają się niezbędnym narzędziem do walki z zanieczyszczeniem środowiska i globalnym ociepleniem. Aż jedna…
15 grudnia, 2021
Działania proekologiczne, czyli co każdy może zrobić dla dobra naszej planety?
Działania proekologiczne to szereg aktywności, które mają zapobiegać niszczeniu środowiska naturalnego. Część z nich można podjąć samodzielnie i…
15 grudnia, 2021
Elektrownia atomowa w Polsce – przyszłość czy temat na sezon ogórkowy?
Elektrownia atomowa w Polsce to temat, o którym w ostatnich latach znów jest głośno. Prąd z jądra atomowego…
15 grudnia, 2021
Elektrownia atomowa – źródło czystej i ekologicznej energii?
Elektrownia atomowa to źródło prądu, które cieszy się wielką popularnością na świecie, choć może wzbudzać różne skojarzenia. Czy…
15 grudnia, 2021
Dofinansowania do wymiany pieca – zdobądź środki na wymianę kotła grzewczego!
Dofinansowania do wymiany pieca są formą zachęty do wyboru ekologicznych sposobów ogrzewania. Dzięki nim łatwiej zdobędziesz środki potrzebne…
15 grudnia, 2021
Jak działa pompa ciepła i czy warto w nią inwestować?
Pompa ciepła jest jednym z nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych do regulacji temperatury wewnątrz pomieszczeń. Czerpie energię z otoczenia, a…
3 grudnia, 2021
Efekt cieplarniany – czy to bezpieczne?
Efekt cieplarniany zwykle kojarzy pejoratywnie. Czy rzeczywiście prowadzi do fatalnych skutków? Skąd się bierze i czym może skutkować?…
3 grudnia, 2021
Dziura ozonowa i jej wpływ na życie na Ziemi
Dziura ozonowa to głośny bohater lat 90. Niemal nie było tygodnia, by ten temat nie był poruszany przez…
3 grudnia, 2021
Ślad węglowy w Polsce
Ślad węglowy i ocieplenie klimatu to zagadnienia, do których w ostatnich latach przykłada się coraz większą wagę. Na…
3 grudnia, 2021
Fotowoltaika – co to jest i jakie korzyści może przynieść?
Fotowoltaika jest nauką zajmującą się pozyskiwaniem prądu elektrycznego z promieni słonecznych. Wydajność nowoczesnych paneli sprawia, że wiele obiektów…
3 grudnia, 2021
Energia geotermalna – jak wykorzystać naturalne ciepło z głębi ziemi?
Energia geotermalna wciąż ustępuje popularnością innym naturalnym źródłom pozyskiwania ciepła. Tymczasem, może być dla nich skuteczną alternatywą, zwłaszcza…
3 grudnia, 2021
Energia biomasy – jaki potencjał tkwi w odpadach roślinnych?
Jednym ze sposobów pozyskiwania prądu i ciepła jest energia biomasy. Wykorzystuje się wówczas energię słoneczną, którą wcześniej pobrały…
3 grudnia, 2021
Energia wodna – kompendium wiedzy o uzyskiwaniu prądu z nurtu rzek
Energia wodna to w pełni odnawialna siła natury, widoczna choćby w wartkim nurcie rzek. Ludzkość od dawna zna…
2 grudnia, 2021
Redukcja emisji CO2 w UE i na świecie – czy uda się osiągnąć neutralność klimatyczną?
Jak zredukować poziom emisji CO2, aby zatrzymać zmiany klimatu? Teoretycznie odpowiedź na to pytanie jest znana. Realizacja tego…
2 grudnia, 2021
Kompensacja CO2 – czy to sposób na zrównoważony rozwój?
Zmiany klimatu coraz bardziej dają się we znaki. Kluczową kwestią jest w tym momencie mobilizacja działań międzynarodowych w…
2 grudnia, 2021
Pochłaniacz CO2 – jak działa i czy jest w stanie znacząco obniżyć emisje?
Redukcja emisji dwutlenku węgla to podstawa przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Czy jednak można odwrócić proces emisji, pochłaniając z atmosfery…
2 grudnia, 2021
Zeroemisyjność w UE i na świecie – czy uda się ją osiągnąć?
Zeroemisyjność to cel, który postawiła sobie Unia Europejska w ramach walki z postępującymi zmianami klimatu. Dążą do niej…
2 grudnia, 2021
Produkcja CO2 na świecie – najwięksi emitenci i źródła emisji
Postępujące zmiany klimatyczne są bezpośrednim skutkiem działalności człowieka. Aby je zatrzymać, niezbędna jest znacząca redukcja emisji dwutlenku węgla…
2 grudnia, 2021
Emisja CO2 a samochody – nowe normy emisji CO2 w Europie
Dążenie do zeroemisyjności wymaga koordynacji działań w różnych obszarach. Sektor transportowy odpowiada za dużą część światowej emisji dwutlenku…
2 grudnia, 2021
Emisja CO2 na świecie – jakie są jej źródła?
Postępujący kryzys klimatyczny wymaga radykalnych decyzji, które nie mogą być odkładane na później. Tymczasem zmiany klimatu to problem…
2 grudnia, 2021
Emisja CO2 w Polsce, UE i na świecie – co przyczynia się do jej wzrostu?
Opublikowany w 2021 roku raport ONZ potwierdził najgorsze obawy. Zmiany klimatu postępują znacznie szybciej, niż podejrzewano. Jeśli rządy…
2 grudnia, 2021
Neutralność klimatyczna 2050 – jak Unia Europejska dąży do zeroemisyjności i neutralności klimatycznej?
Unia Europejska realizuje plan osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jakie regulacje wprowadza się celem kontroli emisji i…
2 grudnia, 2021
Czym jest neutralność klimatyczna? Dlaczego redukcja emisji CO2 jest tak ważna?
Neutralność klimatyczna to termin poruszany w ramach międzynarodowych konferencji i szczytów. Może mieć wpływ na sytuację na świecie,…
2 grudnia, 2021
Kryzys klimatyczny – czy ludzkości grozi katastrofa?
Kryzys klimatyczny to coś, o czym mówi się już od wielu lat. W ostatnich czasach dyskusja przybiera jednak…
2 grudnia, 2021
Szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow. Jak przebiegła konferencja? Co sądzą aktywiści?
Szczyt klimatyczny to jedna z najważniejszych światowych konferencji, mająca ogromny wpływ na klimat. Porozumienie ONZ przykuwa uwagę mediów…
2 grudnia, 2021
Jak wygląda zmiana klimatu w Polsce? Analiza raportów klimatycznych
Zmiany klimatu w Polsce to ostatnio temat poruszany w wielu obszarach życia. Niektórzy nie wierzą w ich istnienie,…
2 grudnia, 2021
Czy zmiana klimatu to wina człowieka? Jak warunki pogodowe wpływają na ekosystem?
Zmiana klimatu to proces naturalny, który dokonuje się w skali globalnej od początku istnienia planety. W ostatnich czasach…
2 grudnia, 2021
Czym są systemy zarządzania jakością? Wdrażanie norm i certyfikacji
Systemy zarządzania jakością to narzędzia, które warto wprowadzać w swoim przedsiębiorstwie. Doskonalenie według standardów takich jak norma ISO…
2 grudnia, 2021
Znakowanie produktów spożywczych – dlaczego jest istotne? Bezpieczeństwo a etykietowanie żywności
Znakowanie produktów to niezwykle istotna kwestia, zwłaszcza w przypadku artykułów spożywczych. Konsument ma prawo do informacji na temat…
2 grudnia, 2021
Na czym polega zarządzanie łańcuchem dostaw? Planowanie logistyki w biznesie
Zarządzanie łańcuchem dostaw odgrywa niezwykle ważną rolę w działalności wielu przedsiębiorstw. Proces ten wymaga umiejętności dobrego zaplanowania i…
2 grudnia, 2021
Na czym polega wolontariat pracowniczy? Sprawdź, jak możesz go wykorzystać
Wolontariat pracowniczy może wydawać się oksymoronem. W końcu jak można połączyć program wolontariatu z pracą zarobkową? W rzeczywistości…
2 grudnia, 2021
Czym są normy serii ISO 14000? Jak ważne jest zarządzanie środowiskowe?
ISO 14000 to zbiór norm ważny zwłaszcza w kontekście ochrony środowiska. Precyzuje działania, które powinny podjąć firmy, i…
2 grudnia, 2021
Czym był Respect Index na GPW? Jaki był społecznie odpowiedzialny skład Respect Index?
Respect Index przez lata działał na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie. Dzięki niemu inwestor mógł dowiedzieć się więcej…