Wiktoria Pilch

Wiktoria Pilch

132 postów
Studiowała ochronę środowiska na jednym z warszawskich uczelni. Zawodowo zajmuję się ochroną środowiska, aktywnie działa w różnych akcjach ekologicznych. Jest zwolenniczką ekologicznego trybu życia oraz inspiruje innych jak być eko. Po pracy uwielbia spędzać czas na łonie natury.

Jak pogodzić dbanie o siebie z troską o środowisko?

Dbanie o swoje zdrowie i jednoczesne dbanie o środowisko to nie jest łatwe zadanie. Ale czy wiesz, że catering dietetyczny może być kluczem do połączenia tych dwóch obszarów w harmonijną całość? Zanurz się w świecie zdrowego jedzenia, które jest zarówno smaczne, jak i przyjazne dla środowiska.

Zakwasy dla dzieci – najpopularniejsze rodzaje

Podawanie dzieciom kiszonek to świetny sposób na przemycenie do ich diety cennych składników odżywczych i witamin. Coraz częściej rodzice i opiekunowie sięgają również po kiszonki w płynie, czyli zakwasy. Szczególną popularnością cieszą się produkty z buraka oraz z kapusty. Napoje te obfitują w probiotyki, które powinny być obecne w diecie dziecka szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy ryzyko chorób jest największe, a dostęp do świeżych warzyw i owoców jest znacznie ograniczony. Jakie jeszcze są zalety podawania dziecku naturalnych zakwasów?

Skuteczny sposób na walkę ze stresem

W pierwszej kolejności walka ze stresem i zmęczeniem koncentruje się zazwyczaj na próbach odzyskania równowagi. Przede wszystkim staraj się unikać czynników stresogennych, jeżeli jest taka możliwość. Bardzo często stres nie wynika z realnie występującego zagrożenia, a jedynie z Twojej percepcji danej sytuacji, a tę zawsze można zmienić. Spróbuj spojrzeć na rozmaite sytuacje z innej strony, zmienić podejście.

Dieta sportowca. Czym różnią się przedtreningówki od izotoników?

Każdy sportowiec musi dbać nie tylko o jakość i systematyczność treningów, ale również o odpowiednią dietę. Jadłospis osoby aktywnej powinien uwzględniać odpowiednią podaż kalorii oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ważnym elementem diety jest także odpowiednie nawodnienie. Sportowcy piją najczęściej przedtreningówki i izotoniki. Czym różnią się te napoje i kiedy należy je spożywać?