Producent znaków drogowych

Avatar
Producent znaków drogowych

Odpowiednie oznakowanie każdej drogi jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu – zarówno kierującym pojazdami drogowymi, jak i pieszym. Warto więc zdecydować się na usługi producenta odpowiedzialnego i dostarczającego najwyższej jakości rozwiązania. Takim właśnie producentem znaków drogowych jest firma Tioman.

Trwałe znaki drogowe z najwyższej jakości materiałów

Tioman jest najbardziej uznanym producentem znaków drogowych pionowych w naszym kraju. Oznakowanie wykonane przez firmę wykorzystywane jest tak przy drogach gminnych, wojewódzkich, jak i ekspresowych, czy też nawet autostradach. 

Wszelkie elementy znaków drogowych – zarówno podkłady, jak i lica – zostają przygotowane ze starannie dobranych, certyfikowanych materiałów. Dla zapewnienia im jak największego bezpieczeństwa, odporności na warunki, oraz trwałości, są one dodatkowo zabezpieczane folią I, II oraz III generacji. Pionowe znaki drogowe Tioman dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Możliwe jest więc bezpieczne dobranie znaku do charakterystyki danego odcinka drogi.

Tioman produkuje pionowe znaki drogowe każdego rodzaju – od znaków ostrzegawczych, aż po znaki nakazu i znaki informacyjne. Możliwe jest także zamówienie tabliczek do znaków drogowych, które często stanowią nieodłączny element oznakowania.

Znaki ostrzegawcze

Tioman jest producentem wszystkich przewidzianych polskim i europejskim prawem drogowych znaków ostrzegawczych. Pamiętać należy, że odpowiednie oznakowanie np. niebezpiecznych fragmentów jezdni pozwoli zapobiec wielu wypadkom drogowych. Znaki ostrzegawcze dostępne są w wariantach o długości boku wynoszącej od 60 do 120 cm.

Znaki nakazu

Oferowane przez Tioman znaki nakazu w czytelny sposób informują użytkowników drogi, jaki kierunek jazdy obrać, czy jaką prędkość minimalną zachować. W ofercie są wszystkie znaki nakazu, włącznie z charakterystycznym znakiem C-17. Rozmiar: od 40 do 100 cm (wymiary znaku C-17: 90×120 cm).

Zobacz też:  Czy żywność pakowana w plastikowe opakowania przyczynia się do zaśmiecania środowiska?

Znaki zakazu

Tioman oferuje także odporne i trwałe znaki zakazu wykonane z najwyższej jakości materiałów. Znaki zakazu informują kierowców m.in o maksymalnej dozwolonej prędkości, a także miejscach, w które dany pojazd wjechać nie może. Stanowią więc jeden z najważniejszych rodzajów znaków drogowych, znacznie przyczyniając się do bezpieczeństwa na drodze. Średnica: od 40 do 100 cm

Znaki informacyjne

Znaki informacyjne służą poinformowaniu kierowcy o zbliżających się, ważnych zmianach na drodze  (np. koniec drogi z pierwszeństwem), czy też obiektach w pobliżu jezdni (np. stacji paliw, czy hotelu). Odpowiednia ich jakość zapewnia kierowcy bezpieczniejsze i szybsze dotarcie do celu. Średnica: od 40 do 100 cm

Znaki uzupełniające

Znaki uzupełniające są jedną z najważniejszych grup znaków drogowych pionowych, wbrew pozorom znacznie wpływają bowiem na bezpieczeństwo jazdy. Informują o objazdach, sposobie jazdy i ułatwiają nawigowanie po drogach wielopasmowych. 

Tabliczki do znaków

Bardzo często znaki należy wyposażyć w dodatkową tabliczkę informacyjną, objaśniającą np. ilość niebezpiecznych zakrętów na drodze, czy układ dróg podporządkowanych. Znaki firmy Tioman w każdym wariancie są bardzo dobrze widoczne i czytelne nawet z daleka, co ogranicza prawdopodobieństwo wypadku.

Pozostałe znaki

Pozostałe znaki w ofercie Tioman to między innymi tablice wskazujące, lustra drogowe, czy też słupki drogowe. W ofercie są także znaki przeznaczone dla pojazdów wojskowych 

Znaki drogowe zmiennej treści

W ofercie firmy Tioman znajdują się także znaki drogowe zmiennej treści. Pozwalają one na wyświetlanie zróżnicowanych komunikatów i informacji, najbardziej odpowiadającym aktualnym potrzebom. Dzięki matrycom LED na jednym znaku zmiennej treści wyświetlić można, np. informację o nagłym zagrożeniu drogowym (np. wypadku), a gdy to ustąpi – wrócić można do wcześniej wyświetlanego komunikatu, np. o śliskiej nawierzchni. 

Znaki drogowe aktywne

Aktywne znaki drogowe firmy Tioman to produkty wykorzystujące światło stałe lub błyskowe, emitowane przez diody LED. Wykorzystać je można do oznaczania miejsc wymagającej szczególnej uwagi kierowcy (np. przejść dla pieszych), lub tych szczególnie niebezpiecznych. Znaki drogowe aktywne są o wiele lepiej widoczne od klasycznych – także nocą, lub w przypadku trudnych warunków pogodowych. 

Zobacz też:  Ochrona katodowa - Bezpieczna ochrona

Powiązane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts