Inwestycje deweloperskie – ekologiczne rozwiązania

Avatar
inwestycja deweloperska

Współcześni deweloperzy prześcigają się w rozwiązaniach, które będą energooszczędne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Nowoczesne realizacje deweloperskie są często reklamowane jako – eko-osiedla, które tworzą wymarzony klimat do życia dla rodzin z dziećmi i dla każdego, kto ceni sobie równowagę, czyli bliskość infrastruktury miejskiej i kojącej zieleni. Jak można sprawdzić czy osiedle dewelopera posiada jakiekolwiek ekologiczne rozwiązanie?

Zobacz koniecznie: https://odbiory-mieszkan-od-dewelopera-krakow.pl/

Odbiór mieszkania w eko-osiedlu

Pomysł na eko-osiedle powstał z potrzeby egzystowania w przestrzeni, która ma sprzyjać zdrowiu zarówno fizycznemu, psychicznemu jak i społecznemu. Warto sprawdzić przede wszystkim standard wykończenia deweloperskiego, jaki został oddany przez wykonawców realizujących inwestycję i porównać z prospektami dewelopera. Można to zrobić w trakcie odbioru mieszkania. Warto też wcześniej sprawdzić jakie ekologiczne rozwiązania proponuje deweloper, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę już podczas odbioru mieszkania.

Jednym z najpopularniejszych pomysłów, który pojawia się coraz częściej w inwestycjach deweloperskich jako element ekologicznej infrastruktury osiedla, stała się stacja ładowania aut elektrycznych. Modne są też pomieszczenia na rowery dla osób, które cenią zdrowy tryb życia.

Ciekawą alternatywą dla rozwiązań ekologicznych jest biały dach, czyli membrana, która sprawia, że budynek nie nagrzewa się w słoneczne dni, co zmniejsza zużycie klimatyzacji i finalnie oszczędza zużycie prądu.

Ekologiczne osiedla i ich zieleńce

Zaprojektowanie ekologicznych części wspólnych jest istotne, ponieważ przyciąga klientów i rzutuje na późniejsze odczucia wszystkich mieszkańców.

Podstawowym pomysłem, który sprawdza się wszędzie jest zaaranżowanie zieleni, która na terenie ekologicznych osiedli odgrywa kluczową rolę. Ważne dla mieszkańców jest to, by inwestycja nie stała się betonowym gettem, a koiła zmysły, przyciągając zwierzęta, owady i zachęcając do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Często podczas projektowania zieleni można zauważyć zielone dachy, budki dla owadów, poidełka dla ptaków, dzięki czemu przestrzeń nawet najnowocześniejszego osiedla staje się bardziej sielska i zdecydowanie przyjazna dla środowiska.

Zobacz też:  Ekologiczne farby do włosów dla siwych: jak zamaskować siwiznę w naturalny sposób

Może Ci się przydać: odbiór mieszkania Gdańsk

Energia w ekologicznym osiedlu

Zagadnienie związane z oszczędnością energii na terenie osiedla najczęściej można powiązać z fotowoltaiką, która króluje w branży deweloperskiej. Najmodniejsze innowacyjne rozwiązania to ławki solarne, które mogą naładować  telefon.

Kwestie związane z projektowaniem oświetlenia mogą również zostać wykonane zgodnie z ekologicznymi  ideami. Oświetlenia LED, które gwarantują mniejsze zużycie prądu, a zatem niższe rachunki przy dłuższej żywotności i lepszej jakości światła czy alternatywne lampy solarne to propozycje, które przyjmują się na terenie eko-osiedli.

Każde rozwiązanie generujące mniejsze zużycie energii elektrycznej jest pozytywnym pomysłem dla przyszłych mieszkańców, którzy będą swoją codzienność budować w oparciu o te wszystkie udogodnienia. Deweloperzy prześcigają się w alternatywnych koncepcjach i ciekawych rozwiązaniach, które przekonają klientów do tego, by zainwestowali właśnie w zrealizowaną przez niego inwestycję. To ogromna radość, że na tym polu toczy się rozgrywka o najciekawsze rozwiązanie dla eko-osiedli.

Powiązane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts