Domy energooszczędne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością, bo wraz ze wzrostem cen gazu i energii elektrycznej rosną koszty utrzymania, a rozwiązania energooszczędne mają za zadanie do minimum zredukować opłaty za media. Niestety zastosowanie ekologicznych sposobów ogrzewania domu czy zapewnienie mu dostępu do prądu generuje spory koszt początkowy. Co zrobić, by maksymalnie go ograniczyć? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.
Jak buduje się domy energooszczędne i dlaczego są tak drogie?
Domy energooszczędne budowane są ze specjalnych materiałów. Cała filozofia opiera się o bardzo dobre ocieplenie podłóg, ścian zewnętrznych, ale także stropu i dachu. Niedokładnie wykonana termoizolacja przyczynia się do powstawania mostków termicznych, a te odpowiedzialne są za bardzo duże straty ciepła. Ważne jest zatem, by cały proces ocieplania przeprowadzić zgodnie z projektem budowlanym. Pamiętajmy, by ściany zewnętrzne budować z materiałów energooszczędnych i nie patrzeć przy tym na ich cenę, bo jest ona sprawą drugorzędną.
Bardzo ważne są również dobrej jakości okna z docieploną ramą i przynajmniej trzema szybami zapewniającymi dobry komfort cieplny. Niezwykle istotny jest także sam montaż stolarki otworowej. Warto korzystać z tzw. ciepłego montażu, który uszczelnia całość w taki sposób, że jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dobre parametry każdego okna, drzwi czy bramy garażowej. Domy energooszczędne mają właściwe same zalety, ale ich budowa jest niezwykle kosztowna. Droższe są materiały, ale również robocizna. Staranne ocieplenie czy odpowiedni montaż stolarki otworowej wymagają ekip z dużym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami, a te przeważnie dobrze się cenią.
Odpowiednie finansowanie to podstawa pozwalająca budować domy energooszczędne
Każdy z nas chciałby mieć dom energooszczędny, ale technologia ta wymaga sporych nakładów finansowych i tu rodzi się problem dla wielu inwestorów. Brak funduszy sprawia, że wybieramy rozwiązania tańsze, a te z energooszczędnością nie mają wiele wspólnego. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas może skorzystać z finansowania bankowego lub pozabankowego, a otrzymaną pożyczkę wykorzystać na lepszej jakości materiały i grubszą termoizolację budynku. Dzięki temu nasz dom będzie ciepły i energooszczędny. Nie dość, że zimą zapłacimy mniej za ogrzewanie, to jeszcze latem będziemy cieszyć się w naszym domu przyjemnym chłodem, co pozwoli na stworzenie idealnego mikroklimatu w każdym pomieszczeniu.
Szukając szybkiego i taniego kredytu, warto odwiedzić stronę internetową https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-na-dowod-przez-internet-chwilowki-na-dowod/ i przekonać się, że zaciągnięcie większego zobowiązania wcale nie musi wiązać się z wieloma formalnościami i tysiącem zaświadczeń. Jeśli nasza historia kredytowa nie jest jedną wielką porażką, to korzystając z ofert popularnych instytucji parabankowych, jesteśmy w stanie wziąć błyskawiczny kredyt, a pieniądze otrzymać kilkanaście minut po pozytywnej decyzji kredytowej. Jak uzyskać finansowanie na budowę domu energooszczędnego? Wystarczy mieć dowód osobisty i wypełnić prosty wniosek na stronie internetowej, by w krótkim czasie otrzymać decyzję. Sprawa samego otrzymania przelewu to kwestia minut, a nie dni lub miesięcy. Pamiętajmy, że w przypadku kredytów bankowych ilość formalności, jakie należy dopełnić, jest bardzo często ogromna, a to mocno zniechęca. Warto więc przeglądnąć oferty parabanków, by przekonać się, że ich oferta jest niezwykle bogata, a warunki atrakcyjne.
Więcej informacji na temat oferty pożyczek online, można znaleźć na stronie www.Saverium.pl
Powiązane:
- Energooszczędna przyszłość
- Jak powinien wyglądać ekologiczny dom?
- Jakie drzwi będą neutralne dla środowiska? Rewolucja w kupnie skrzydeł drzwiowych!
- Jak pogodzić dbanie o siebie z troską o środowisko?
- Ubezpieczenie fotowoltaiki – 10 najważniejszych kwestii
- Ochrona katodowa – Bezpieczna ochrona